עין אפק – קרוב לטבע ליד העיר

שתפו

עין אפק – קרוב לטבע ליד העיר

רוצים לראות תאואים ענקיים משתכשכים במים? ואולי איזה חזיר בר או קוץ שדורבן השאיר אחריו? ומה עם שקנאים וחסידות, קורמורנים, מגלנים, ברווזים, דיות ועטים? אז אם הגעתם להתארח אצלנו במלון CASA  ומתאים לכם לפגוש את כל הטבע הזה מקרוב, אבל באופן הכי נוח וקרוב שיש –אתם מוזמנים לנסוע לכם על כביש 4 מרחק 20 ק"מ בלבד ממלון CASA ולהיכנס לפנינה חבויה בין הקריות – היא שמורת עין אפק.

שביל הביצה
בבואכם לשמורת הטבע עין אפק יקבלו את פניכם הביצות המדהימות, המוקפות בצמחיית מים ירוקה ועשירה, מלאה בפריחה וניחוחות. וכדי להתקרב אל היצורים הנפלאים הממלאים את הביצה, כמו עופות המים וציפורי השיר וכן גם הדגים והסרטנים הרבים – לכו לכם בנחת על גבי הגשר הצף. הגשר הצף הוא גשר ארוך ומתפתל שמעביר אתכם קרוב קרוב למים, מבלי להפריע ליצורים הנפלאים החיים בהם. לא לחינם הוא נקרא: שביל הביצה.

טחנת קמח עתיקה
אם רק הייתם יודעים מה עבר על טחנת הקמח הזו… בהתחלה היא נבנתה ע"י הצלבנים כטחנת קמח מבוצרת בעלת שתי קומות. אחר כך הרומים הוסיפו לה עוד קצת משלהם. והעות'מניים שיפצו אותה במאה ה-18, כך שאפילו החיילים של נפוליאון זכו לאכול מהקמח המצוין שנטחן כאן. יותר מאוחר בשנת 1936 נבנתה כאן גם עמדת מגן ששימשה כהגנה על יישובי האזור.

בתוך מבנה טחנת הקמח תוכלו לצפות בסרטון המעביר אתכם דרך הביצות של עין אפק. כמו-כן, מוצגים במקום כלים חקלאים מתקופות שונות ומגוונות – שנותנות למבקרים הצצה לאופן העבודה כאן בימים עברו. מפעם לפעם מוצגות כאן גם תערוכות אמנות מתחלפות.

תל אפק וגן מקלט לצמחים
בחלק הדרומי של שמורת תל אפק תוכלו לטפס טיפוס קל על התל, שמהווה אתר ארכיאולוגי מהתקופה הכנענית, ההלניסטית והרומית. ומכאן תוכלו גם לצפות על עמק עכו הרחב והייחודי.

כמו-כן, בשמורה ישנו גן שליקט אליו צמחים שבעקבות פיתוח לאורך נחל נעמן – נעקרו ממקומם והובאו לכאן לגדול בשלווה ובשקט. ממש כמו הציפורים והג'מוסים (תאואים) וגם האנשים שבאים להתקרב כאן אל הטבע, במרחק נגיעה מהעיר הקרובה.

עוד במגזין

לקוחות יקרים, בשל המצב הבטחוני הבריכה במלון סגורה. יתר מתקני המלון פתוחים לשימושכם.
מייחלים לימים טובים יותר שיגיעו בהקדם

דילוג לתוכן