פריחת כלניות בתל עכו

פריחת כלניות

שתפו

פריחת כלניות בתל עכו

העיר עכו – מפתיעה כל פעם מחדש. בכל פינה תמצאו בה משהו מרתק. אם בתוך העיר העתיקה על חומותיה והנמל שלה, ואם בשולי העיר החדשה. שם – הטבע עדיין מזמר במלוא תפארתו, ומזכיר שעכו וגם נהריה השכנה, שוכנות בגליל היפה שהרים הרים סביב לו ובחודשי החורף – מלאה בו גם פריחת הכלניות.

מוזמנים לקפיצה קצרה של 11 ק"מ בלבד ממלון הבוטיק CASA  אל תל עכו – להביט על הנוף הנפלא שמסביב וגם לומר שלום מקרוב להרבה הרבה כלניות יפות ואדומות.

נופים רבים ונפוליאון אחד
עכו התקיימה כיישוב חקלאי כבר לפני כ-5000 שנה בתקופת הברונזה העתיקה. מאז, עברה העיר תהפוכות ושינויים רבים; אך כאן בתל עכו התחיל כל העניין כולו. אל תל עכו, ניתן לטפס במספר מדרגות (שלצערנו עדיין לא מאפשרות נגישות לנכים). מכאן נשקף נוף יפיפה של העיר עכו עצמה וגם של ההרים הגליליים הסובבים מכל עבר. גם את נחל נעמן הזורם וגם את הים ומפרץ חיפה המרשים תוכלו לראות מתל עכו.

בתל ישנם מספר מסלולים נוחים, שכל אחד מהם יוביל אתכם אל תצפית שונה ולכיוון שונה. כמו-כן, תוכלו לפגוש על ראש התל את צלליתו של נפוליון רוכב על סוסו העומד על רגליו האחוריות. אולי יש בזה משהו לסמל את העובדה שנפוליאון רצה וניסה והתעקש כל כך לכבוש את עכו – אך, הדבר מעולם לא הצליח לו, והוא יצא מכאן מובס ונמוך קומה… (תרתי משמע).

פריחת הכלניות
דבר אחד לא תראו מספיק בתל – והוא ממצאים ארכיאולוגים מהתקופה הארוכה ששכן כאן היישוב עכו הקדום, וזאת מכיוון שעדיין לא נעשו כאן חפירות מעמיקות מספיק כדי לגלות את כל האוצרות שבוודאי חבויים כאן, מתחת לכמה שכבות של אבק ועפר.

אולם, דבר אחר קיים כאן בשפע וביופי רב. בין המבטים על הנופים הרחבים הפרושים באופק – כדאי להביט מדי פעם גם על האדמה; שכן בחודשי החורף מכסות כלניות רבות ואדומות את תל עכו; והופכות את המקום הזה למיוחד במיוחד.

עוד במגזין

לקוחות יקרים, בשל המצב הבטחוני הבריכה במלון סגורה. יתר מתקני המלון פתוחים לשימושכם.
מייחלים לימים טובים יותר שיגיעו בהקדם

דילוג לתוכן