פריחות בין אכזיב לראש הנקרה

פריחות בין אכזיב לראש הנקרה

שתפו

פריחות בין אכזיב לראש הנקרה

רצועת החוף הצפונית ביותר של מדינת ישראל משתרעת בין חוף אכזיב לראש הנקרה. הטיול שאנו מציעים לכם כאן עובר בדיוק ברצועה הזו, והוא מבקש מכם לנסוע 5 ק"מ בלבד ממלון הבוטיק CASA  צפונה לחוף אכזיב. שם תוכלו להמשיך בנסיעה איטית ורגועה ברכב ולהביט סביב סביב עד לראש הנקרה. או אפילו ללכת ברגל על הדרך הנוחה שעוברת בצמוד לים – שמלאה ביופי של הגלים המתנפצים על הסלעים וגם בפריחות נפלאות וצבעוניות בבוא האביב.

רצועת חוף סלעית ופראית
היופי כאן נוטה לשלמות. רצועת החוף הצפונית של מדינת ישראל היא מחזה יפיפה של סלעים ומצוקים ומדפי סלע שיוצרים לגונות טבעיות וקסומות, בתוספת חול רך וגם הרים ירוקים וגבוהים של הגליל ממש ממול. בדרך תפגשו גם כמה נקודות עם חפירות ארכאולוגיות וממצאים היסטוריים, ותוכלו לצפות על נחלים שמסיימים את מסלולם ונשפכים לים. את המסלול תוכלו לסיים בנקרות המרהיבות, שהים הופך בהן פראי כל כך בעודו מתנפץ ושובר את גליו בעוצמה וצליל גועש ומיוחד.

תוכלו לצפות גם על האיים הסלעיים המשונים שנוצרו בסמוך ליבשה – כמו למשל סלע בצורת פיל וגם קצה של סירה טרופה שטבעה בים. ומי שרוצה להציץ לכיוון לבנון – יוכל לנחש היכן בדיוק עובר הגבול הימי הזה שידע ימים של שקט וגם ימים רבים של מלחמות. למעשה, תוכלו לנחש היכן עובר הגבול – לפי ספינות חיל הים שמשייטות הלוך-חזור, הלוך-חזור.

פריחות על החוף
לאורך המסלול היפה פקחו עיניים וחפשו על החול ובין הסלעים וגם בשולי הדרך את פרחי האביב שפורחים כאן במלוא הדרם בחודשים מרץ ואפריל. חרצית עטורה – הפרח הנפוץ והמזוהה ביותר עם תחילת האביב – צהוב וגדול ובולט. עדעד כחול – הפרח הנמוך הזה מכסה במרבדים מרהיבים ורחבים של כחול-סגול ולבן באמצע – בולט ויפה ומעורר השראה בצבעוניותו מול הצהוב-לבן של החול שעליו הוא פורח. צהרון מצוי (אחה"צ) – פעם קראו לו אירוס מצוי, כי במראהו הוא ממש שתי טיפות מים אירוס, אבל נמוך וקטן ויפיפה לא פחות. בצבע סגלגל וצהוב באמצע – פורח הצהרון המצוי בצהריים וקומל בערב, ומכאן גם שמו.

צוות מלון  CASA מאחל לכם טיול מרגיע ונעים בחוף הכי יפה והכי צפוני!

עוד במגזין

לקוחות יקרים, בשל המצב הבטחוני הבריכה במלון סגורה. יתר מתקני המלון פתוחים לשימושכם.
מייחלים לימים טובים יותר שיגיעו בהקדם

דילוג לתוכן