פריחה סתווית בשמורת מערת פער

שתפו

פריחה סתווית בשמורת מערת פער

מי שייכנס לרכב ממלון הבוטיק CASA, יגיע במהרה אל כביש הצפון המיתולוגי, הוא כביש 899. כביש שעובר בנופיו המרהיבים של הגליל. אנו מזמינים אתכם לקחת את הכביש הזה עד לכניסה ליישוב מתת – סעו לאט ושתו בעיניכם בזהירות וברוגע את היופי הבלתי יתואר שסביבכם. מול היישוב מתת תראו חניון – החנו שם את הרכב, ורדו ברגל לטיול קצרצר בתוך שמורת מערת פער.

מערת פער
המסלול יוביל אתכם בתוך יער של עצי עוזרר מלאים בפריחה או בפירות (לפי העונה); פירות אדומים (עוזרר אדום) ופירות צהובים (של העוזרר הקוצני). גם עצי אלון מצוי ואלון תולע מקיפים את המטיילים מכל עבר. המסלול הקצר והנוח להליכה ייקח אתכם אל מערת פער. השמורה כולה, נמצאת למעשה בעמק סאסא, וכאן במקום שמוקף מכל עבר בהרים (הר חירם בדרום, הר אדיר במערב, הר סאסא בצפון וגבעת סאסא במזרח) – זורמים ומתנקזים מי הגשמים.

מערת פער, היא למעשה, בולען של כל המים האלה. כמובן, שאין להיכנס למערה בשעת הגשמים עצמם, וגם לא אחרי גשמים, בעת שהאדמה עודנה חלקה ובוצית. אולם, גם אם הגעתם בזמן שלא ניתן להיכנס למערה עצמה – עדיין תוכלו להתרשם מעומקה ומהאבן החלקה והזוהרת היוצרת אותה.

פריחות של סתיו
באזור מערת פער ישנה בתקופת הסתיו פריחה נפלאה. סתוונית בכירה בעלת שישה עלי כותרת לבנים ועדינים ובאמצעם צהוב חזק.  מספר כרכומים צומחים כאן – כולם יפים ומעוררי השראה בשלמותם העדינה הלבנה והצהובה. גם החלמונית הזעירה שהיא צהובה כולה עם עלי כותרת ארוכים, וקטנה בהרבה מאחותה החלמונית הגדולה עם עלי הכותרת השמנמנים כמעט.

הפריחות האלה הממלאות את האזור בחודשים ספטמבר, אוקטובר ונובמבר – הם מראה שובה לב – בין אם אתם נמנים על אוהבי הפרחים, ובין אם עדיין לא. יופי שכזה, עדין ורגיש, שמזכיר שהסתיו כבר פה.

עוד במגזין

לקוחות יקרים, בשל המצב הבטחוני הבריכה במלון סגורה. יתר מתקני המלון פתוחים לשימושכם.
מייחלים לימים טובים יותר שיגיעו בהקדם

דילוג לתוכן