סיור סליחות בעכו העתיקה

שתפו

סיור סליחות בעכו העתיקה

יש תקופות שמחברות אותנו אל עצמנו קצת יותר. יש תקופות שמחברות אותנו גם אל השורשים של העם שלנו. ממש בסמוך למלון הבוטיק CASA  בעיר העתיקה עכו – נמצאים אוצרות יהודיים, שיחברו כל אחד ואחת אל מעמקי השורשים היהודיים. ואיזה זמן טוב יותר מאלול – כדי לחבר אותנו כל כך.

בימים אלו הנקראים ימי סליחות – מתקיימים בעיר עכו סיורי סליחות מרתקים, שמובילים אתכם בין נפתולי סמטאותיה של העיר עכו אל אוצרות יהודיים חבויים וגלויים.

האוצרות היהודיים של עכו העתיקה
באחת מערי הנמל העתיקות ביותר בעולם – היא עכו; ישבו משכבר הימים יהודים. יהודים התגוררו בעיר המיוחדת הזו, שחומה לה סביב עוד בתקופת בית שני, ומאז חיו בה תמיד יהודים, גם בתקופת הגלות. שמה של עכו מוזכר מספר פעמים בתלמוד וידועים מספר תנאים שבחרו לקבוע בה את מושבם ואת מקום לימוד התורה שלהם. בתקופה מאוחרת יותר התגוררו בעכו גם אמוראים.

סיור הסליחות בעיר העתיקה של עכו
מרכז סיור ולימוד גליל מציע לכם להצטרף למסע בימי הסליחות. מסע שיוביל אתכם בין סמטאותיה של עכו העתיקה, בין סיפורים וצלילים שייקחו אתכם אל הרובע היהודי של עכו, אל בתי הכנסת של עכו המלאים קולות וריחות. כאן תשמעו גם סיפורים על צדיקים שביקרו ופעלו תקופות מסוימת בעכו היהודית; כמו, הרמב"ם, הרמב"ן והרמח"ל וגם רבי נחמן שהגיע לכאן לביקור. הסיור מלווה בשחקנים ונגנים וגם עששיות שמוסיפות את אורן היפה אל כל האווירה המיוחדת הזו, ואפילו מופע אור קולי תקבלו בסיור הסליחות הזה. במהלך הסיור יתבצע גם תשליך מחומות עכו ישירות אל הים הגדול.

סיורי הסליחות בעכו מתקיימים בכל יום רביעי וחמישי בתאריכים 18.9 ועד 3.10 בין 20:00 ל-23:00.
התשלום לסיור הוא סמלי בסך 20 ₪ ויש להירשם מראש באתר: https://tickchak.co.il/7228?ref=r0

עוד במגזין

לקוחות יקרים, בשל המצב הבטחוני הבריכה במלון סגורה. יתר מתקני המלון פתוחים לשימושכם.
מייחלים לימים טובים יותר שיגיעו בהקדם

דילוג לתוכן