מחלבות גליליות

שתפו

מחלבות גליליות

גבינות הן מעדן. מעדן שבא טוב עם יין. מעדן שאוכלים ממנו קצת עם איזה לחם כפרי טרי וריחני.

אנחנו מציעים לכם לצאת לסיור למחלבות גליליות אמתיות. סיור שבו תוכלו לפגוש  כמה עיזים, פרות וכבשים – אבל תוכלו גם לטעום ולרכוש גבינות משובחות– שטעם מקומי נודף מהן וריחן הוא ריח ההרים והשקט של הגליל.

  • טבע עז – (בן עמי – 3 ק"מ ממלון הבוטיק CASA)
    מחלבת טבע עז במושב בן עמי קיימת עוד משנות ה-80. כאן תוכלו לסייר בין העיזים השוויצריות וללמוד כיצד מכינים את הגבינות המדהימות של מחלבת טבע עז. תוכלו לראות את העשייה החקלאית מתהווה ממש – רעייה, האכלה וחליבה. תוכלו, אם תרצו, גם להצטרף לסדנת הכנת גבינות. וכמובן, שתוכלו לרכוש כאן גבינה נפלאה שמיוצרת באהבה גלילית מקומית. למשל, גבינת עובש – כמו ברי, קממבר או קמבוזולה. גם גבינות חצי קשות וקשות. גבינות רכות. יוגורט ולאבנה. ועוד כמה הפתעות, כמו עלי גפן ממולאים בגבינת העיזים המקומית.
  • מחלבת אלטו – (שמרת – 8 ק"מ ממלון הבוטיק CASA)
    במחלבת אלטו תוכלו לקנות גבינות עיזים נפלאות – שנעות בין גבינות בעלות אחוזים ניכרים של שומן וגבינות דלות שומן. גבינות קשות וחצי קשות ואפילו גלידת עיזים נהדרת. החנות של המחלבה היא חוויה בפני עצמה, שכן היא נמצאת במבנה ארכיטקטוני מעניין, ששימש בעבר כמטבח הוותיק של חדר האוכל של קיבוץ שמרת. בנוסף, תמצאו כאן גם בית  קפה מוקף בבוסתן עם מרפסת נוף נפלאה – שתהפוך את טעמן של הגבינות, המאפים, הפיצות, המרקים והעוגות לחוויה הוליסטית שמקיפה את כל החושים.
  • מחלבת הנוקד – (גילון – 26 ק"מ ממלון הבוטיק CASA)
    הידעתם שישנו: מונדיאל גבינות עולמי? אז אכן כן. ומחלבת הנוקד שבגילון זכתה במונדיאל שהתרחש בצרפת השנה (2019) בשתי מדליות: זהב וכסף. מה שמרמז על כך שהגבינות שלהם בהחלט שוות נסיעה יפה בגליל. בנוסף השתתפה המחלבה ושברה שיא גינס בשולחן הגבינות הגדול בעולם. ביד אמן הם יצרו מגן דוד טעים להפליא מ… ניחשתם נכון – מגבינות! גבינות רבות מיוצרות כאן – בעיקר מחלב עיזים מקומיות, אך כמה גבינות גם מחלב כבשים. והנוף הירוק הנשקף מהחנות הקטנה הופך את הטעם לפשוט מושלם.

עוד במגזין

לקוחות יקרים, בשל המצב הבטחוני הבריכה במלון סגורה. יתר מתקני המלון פתוחים לשימושכם.
מייחלים לימים טובים יותר שיגיעו בהקדם

דילוג לתוכן