ים של פריחות ביער אחיהוד

ים של פריחות ביער אחיהוד

שתפו

ים של פריחות ביער אחיהוד

"ולמטה בני אשר נשיא – אחיהוד בני שלומי" (במדבר, ל"ד). זוהי לא חידה! פשוט יער אחיהוד נקרא על שמו של נשיא שבט אשר; והיער עצמו מונח בלב ליבו של שבט אשר – יפה וירוק ופורח בחורף ובאביב. אתם מוזמנים לצאת למסלול טיול רכוב נעים ונוח בשביליו המסודרים של יער אחיהוד, 24 ק"מ דרומית מזרחית למלון הבוטיק CASA. הטיול יפגיש אתכם עם תצפיות מרהיבות על הנוף הגלילי שמסביב וגם על מפרץ חיפה-עכו המופלא. ככה שביחד תראו גם הרבה ים וגם הרבה פריחות.

דרך נוף מלאה בתצפיות
מסלול הנסיעה בדרך הנוף של יער אחיהוד הוא בן 8 ק"מ בדרך נוחה המתאימה לכל סוגי הרכבים.
דרך הנוף העוברת ביער אחיהוד ממוקמת אמנם במקום טוב בגליל המערבי, אך היא צופה בדיוק על התפר שבין הגליל התחתון לגליל העליון – מה שאומר שהתצפיות מיער אחיהוד הן מרהיבות ולכל עבר. ובכל עבר, כפי שאתם מבינים בוודאי – תראו נוף שונה. מצד אחד ההרים הגבוהים של הגליל העליון ובצד אחר העמקים של הגליל התחתון ולא רחוק משם מופיע גם הים התיכון וצובע את הכול בכחול.

נטיעות רבות וחורש מגוון
יער אחיהוד משתרע על פני 8,000 דונם, והוא מכיל עצי מחט שנטעו בשנות ה-50 וה-60 ע"י קק"ל בעזרתם של תושבי המושבים אחיהוד ועמקה הסמוכים. בשנות ה-70 הוסיפו לנטיעות גם אקליפטוסים ועוד מחטניים רבים נוספים. ובשנות ה-90 חודשו ביער אחיהוד הנטיעות, בגלל הרס קשה של עצי היער ע"י כנימה שהתפשטה בו. ולכן הפעם ניטעו בו אלון מצוי, אלה ארץ-ישראלית, כליל החורש, לבנה רפואי, קטלב מצוי וחרוב מצוי. לפיכך, טיול ביער המקסים הזה – יפגיש אתכם עם חורש רב ומגוון.

פריחות צבעוניות לרגלי העצים
לאורך המסלול יקדמו את פניכם גם מספר פינות חמד, שתוכלו לעצור בהן לפיקניק. אך בנוסף לכל הפיקניקים, התצפיות והעצים השונים של היער – שימו לב שבין עצי הזית צומחים להם מרבדים סגלגלים ויפים של ציפורנית מצרית מינואר ועד סוף אפריל. ומתחת לעצי האורן הרבים צומחות להן בביישנות רקפות ענוגות מאוקטובר ועד סוף מרץ וגם כלניות עזות צבע מדצמבר ועד סוף מרץ.

עוד במגזין

לקוחות יקרים, בשל המצב הבטחוני הבריכה במלון סגורה. יתר מתקני המלון פתוחים לשימושכם.
מייחלים לימים טובים יותר שיגיעו בהקדם

דילוג לתוכן