טיול שלכת בנחל שרך

שתפו

טיול שלכת בנחל שרך

הזמן הזה שעלי העצים מתחלפים מירוק לצהבהב, לחום ולפעמים גם לכתום ואדום; הזמן הזה של הסתיו, הזמן הזה של השלכת – מביא איתו איזה ניגון של רומנטיקה ללב. זה זמן של חילופי עונות, זמן של קשב – שהלב מתמלא בו בעירוב של תוגה ושמחה בו זמנית. אז, אם גם לכם השלכת מרעידה איזשהו מיתר, אנחנו מזמינים אתכם לצאת לטיול קסום בינות נחל יפה ועלי שלכת שנופלים, נושרים. ציוץ ציפורים וצבעים מרהיבים.

שני מסלולים לבחירה
נחל שרך חובר בהמשכו לנחל בצת – מי שמעוניין לטייל בשני הנחלים הקסומים האלה מוזמן לצאת לטיול מלא יופי ומגוון שאורכו כ-5 ק"מ. זהו מסלול שאינו מעגלי, ולפיכך מצריך השארה של רכב אחד בחניון שרך ורכב שני בסוף המסלול. ניתן גם לחזור אל הרכב בתחבורה ציבורית כמובן.

אנחנו נתמקד היום בטיול מעגלי, קצר ויפה – בחורש הים תיכוני היפיפה של נחל שרך, שיכניס אתכם גם אל פנינה ארכיאולוגית מרתקת, ובתקופת הסתיו יקבלו את פניכם שלל הצבעים של העצים המשנים את פניהם לקראת החורף.

חורבת דנעילה ויער הילד היהודי
המסלול שלנו מתחיל בחניון נחל שרך (22 ק"מ ממלון CASA), חניון הנמצא בקרבת קיבוץ אילון. מהחניון תראו שלט שיכוון אתכם אל עבר חורבת דנעילה. השביל הקצר והמוצל יוביל אתכם בתוך יער הילד היהודי, שניטע כאן ע"י קק"ל ב-1978 וב-1979 באמצעות אלפי ילדים. הילדים נטעו שני עצים כל אחד – עץ אחד לזכר ילד אחד שנרצח בשואה. ועץ אחד המייצג את הילד ששתל, שהוא למעשה דור ההמשך, החיים עצמם. חיבור מרגש בין העבר העצוב והקשה לבין ההווה מלא החיים.

המסלול בתוך היער היפה ייקח אתכם אל חווה חקלאית שהתקיימה כאן במאות השביעית ועד הראשונה לספירה (בתקופות הרומית והביזנטית). במקום נמצאים חמישה בתי בד להפקת שמן זית. תוכלו לטפס ולרדת במדרגות שנותרו שם, להתרשם מהבורות החצובים בסלע ביד אמן, וגם ללמוד מהשלטים המסבירים על תהליך הפקת השמן ועל המתיישבים הקדומים.

בין לבין תוכלו לעצור לרגע את נשימתכם מול הנוף המרהיב של הגליל המערבי, שנפתח מולכם עם צמרות העצים, הוואדיות העמוקים וצבעי השלכת המתחלפים.

עוד במגזין

לקוחות יקרים, בשל המצב הבטחוני הבריכה במלון סגורה. יתר מתקני המלון פתוחים לשימושכם.
מייחלים לימים טובים יותר שיגיעו בהקדם

דילוג לתוכן