הגנים הבהאים של עכו – מרחבים של שקט מדויק

שתפו

הגנים הבהאים של עכו – מרחבים של שקט מדויק

מעגל רחב ומדויק של מדשאות, עצים, שיחים ופרחים. מהמעגל יוצאים שבילים ישרים לחלוטין, המובילים כולם למרכז המעגל. ובמרכז המעגל שוכן מבנה. מבנה שהוא מקדש. מבנה שהוא גם קבר. והדיוק הגיאומטרי הזה יוצר במבקרים תחושה של שקט עמוק. חיבור לאסתטיקה גבוהה שמחברת את המתבונן בה לרבדים של שלווה מסתורית. בואו לטייל בגן הבהאי של עכו, 8 ק"מ בלבד ממלון CASA  ומנהריה – ואתם בעולם אחר.

מהם הגנים הבהאים?
הדת הבהאית היא דת מונותאיסטית שנוצרה בפרס ב-1844. בהאא אללה, שהיה אחד מעמודי התווך של הדת הבהאית (כמי שהגדיר את עצמו כנביא וגם כהתגלמות של האל) חי את שנותיו האחרונות ואף נקבר – ממש כאן בגנים הבהאים של עכו. הוא קבור במקדש שנח במרכז המעגל של הגנים.

בגנים ניכרת מחשבה והקפדה על כל פרט ופרט; משיחים ועצים מקומיים, לפרחים נדירים ממקומות רחוקים ועד אחרון העשבים בגן. כולם מסודרים בגיאומטריה ואסתטיקה נדירה ומיוחדת. השבילים המסודרים מובילים את המבקרים עוד ועוד לפנים המעגל, כך שהשקט והקרבה אל הדיוק של הטבע רק הולכים ומתעצמים.

הגן מורכב משני חלקים – האחד מכיל צמחייה מקומית של הים התיכון, והשני צמחייה ממקומות רחוקים… אחד מהדגשים כאן, הוא גם שימור והקפדה על השקיה נכונה, באופן שחוסך במים – ובכך מתחבר עוד קצת אל הדיוק של הבריאה.

הגנים הבהאים של עכו – מקום מושלם לכל מי שמבקש כמה רגעים של חיבור עמוק אל השלווה.

מתי כדאי לבקר?
הגנים הבהאים בעכו פתוחים לקהל הרחב ללא תשלום כל ימות השבוע בין 09:00 – 16:00. בימים אלו תוכלו לבקר במעגלים החיצוניים של הגן הנפלא. אולם, אם תרצו להיכנס ולראות גם את המבנה המרכזי, ניתן לעשות זאת בשמחה וללא תשלום בסופי השבוע ובימים ראשון ושני בין 09:00 ל-12:00.

עוד במגזין

לקוחות יקרים, בשל המצב הבטחוני הבריכה במלון סגורה. יתר מתקני המלון פתוחים לשימושכם.
מייחלים לימים טובים יותר שיגיעו בהקדם

דילוג לתוכן